-
Скіфська одіссея
Герой поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» — молодий Грек з Ольвії-Миколаєва — два з половиною тисячоліття тому рушив у плавання Дніпром, а тоді — Борисфеном — у напрямку майбутнього Києва, пізнаючи грецький і скіфський світи Припонтиди. Це був також час народження Європи серед мурів Афін. У поемі, написаній іскрометно й іронічно, постає багатостолітня — реальна й міфічна — стихія творення України на перетині західної і східної цивілізацій, а сама Україна бачиться як невід’ємна частина культури європейського Середземномор’я.
-
Триста поезій
“Триста поезій” — це зібрання найвідоміших віршів Ліни Костенко, однієї з найвеличніших українських поетес кінця ХХ — початку XXI століття. Книга містить вірші, які охоплюють різні періоди її творчості — від ранніх творів до останніх досягнень, а також уривки з її романів та поем. Це одне з найбільш повних вибраних творів поетеси, що вийшло за часи Незалежності України.
-
Записки українського самашедшого
Це перший прозовий роман Ліни Костенко за останні два десятиліття. У ньому авторка звертається до глибоких і болісних тем, описуючи світ із перспективи 35-річного комп’ютерного програміста, який переживає особисту драму. Роман відзначається глибокою рефлексією щодо сучасного глобалізованого світу, де панують інформаційний хаос, тотальне відчуження та абсурди.
-
Берестечко
Це книга про одну з найбільших трагедій української історії — битву під Берестечком. Написана ще в 1966–1967 рр., вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських драм і трагедій — і після поразки 60-х, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х. Протягом цього часу з конкретної поразки під конкретним Берестечком тема цього роману переростала в розуміння, що «поразка — це наука, ніяка перемога так не вчить», а відтак і в необхідність перемоги над поразкою, що в сьогоднішні межові для нашого буття часи особливо актуально.
-
Бузиновий цар
Книга «Бузиновий цар» поетичної легенди Ліни Костенко складається з надзвичайно образних і казкових поезій для малечі. Відчуйте невимовну красу природи і слова, а дитяча фантазія не знатиме меж…
Ілюстрації відомої української художниці Вікторії Ковальчук (1954–2021) — у витонченому стилі якої поєднуються щедрі народні мотиви з унікальною художньою технікою.
-
Маруся Чурай.
«Маруся Чурай» — історичний роман у віршах Ліни Костенко, який є одним з вершинних досягнень української літератури. Цей твір не тільки розповідає історію однієї з найвідоміших українських народних героїнь, але й охоплює широке духовне і культурне поле XVII століття, що є важливим періодом в історії України.